Lil-a Restaurant
 
 
Tekelli Mah. No:1 Uçhisar 50240
Nevşehir / Turkey
Phone: + 90 (384) 219 2220
Fax: + 90 (384) 219 2444
E-Mail: info@lil-a.com.tr
   
© 2010 LIL'A RESTAURANT
All rights are reserved to Indigo
Turizm San. Tic. Ltd. Şti.
 
Lil-a Restaurant is a proud member of
 
 
Our main website keywords; Restaurant Cappadocia, Restaurant Kapadokya, Restoran, Alakart Restaurant Kapadokya, Alakart Restoran, Brunch Kapadokya, Catering Kapadokya, Uchisar Kapadokya, Modern Turk Mutfagi, Geleneksel Kapadokya Yemekleri, Kapadokya Lezzetleri, Kapadokya Şarapları, Yemek Dersi, Gurme, Restaurant Rezervasyon Kapadokya, Yemek Turları Kapadokya. Kapadokya.
HOME
Türk Yemeklerinin, göçer toplum zamanlarına dayandığını hepimiz biliyoruz. Temelde et, süt ürünleri, sebzeler ve tahıldan oluşan bu ilk dönem mutfağı, günümüz Türk Mutfağının çekirdeğini oluşturmaktadır. Yerleşik hayata geçişle birlikte Türk Yemekleri, bulundukları bölgelere göre değişiklikler göstermeye başlamışlardır..Bereketli Anadolu, lezzetli baharatları ile Türk mutfağının gelişmesine yardımcı olmuştur. Ayrıca, Osmanlı Saray Şefleri tarafından tekrar ele alınıp, zenginleştirilen bazı Anadolu yemekleri Osmanlı Mutfağını oluşturmuşlardır.

Şayet sizde Anadolu ve Kapadokya tatları ile bu "Lezzet Yolculuğu" nun bir parçası olmak istiyorsanız, kesinlikle bu deneyimi etüd etmelisiniz. Lil'a siz misafirlerine, uluslararası ödüller kazanmış Restoran Şefi Mustafa BÜYÜKHAN ile interaktif bir yemek atölyesi sağlamaktadır. Şefin liderliğinde kendi yemeğinizi yapma fırsatı yanında yemeklerinizi sunarken, sunum ve tadının nasıl daha geliştirileceği ile ilgili bilgilerde verecektir. Dersinizin sonun, hazırladığınız yiyecekleri, istediğiniz meyve suyu, çay ya da kahve afiyetle yiyebilirsiniz.