Felsefe

Türkiye’nin tek Relais & Chateaux oteli unvanına sahip Museum Hotel’in alakart restoranı olan Lil’a; Türk mutfağının en güzel örneklerini, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutmuş özel tatlarını ve Kapadokya’ya özgü geleneksel lezzetleri seçkin bir mutfak ve servis anlayışı ile misafirlerine sunmaktadır. Konumu ve manzarası ile de fark yaratan Lil’a, Anadolu mutfağının ve Kapadokya yemek kültürünün en özel lezzetlerini dünyaca ünlü Relais & Chateaux hizmet kalitesi ile sunmaktadır.

relais.svg

Felsefe
Yüzyıllarca birçok farklı kültüre ve medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kapadokya, Anadolu’nun en zengin yemek kültürüne sahip bölgelerinden biridir.
Felsefe
20.yy‘ın başlarına kadar Kapadokya bölgesinde yüzlerce yıl birlikte yaşamış olan Türkler, Karamanlılar (Ortodoks Türkler), Rumlar ve Ermeniler bu zenginliğin temel taşlarını oluşturmuşlardır.
Felsefe
Bu farklı kültürler mimari ve yaşam tarzı gibi alanların yanında, yemek alışkanlıkları ve lezzetler konusunda da birbirlerini etkilemişler ve ortaya nadide bir yemek kültürü çıkmıştır. Dünyanın en özel bölgelerinden biri olan Kapadokya’nın tek konsept oteli olan Museum Hotel’de, bu nadide yemek kültürünü ödüllü Şefimiz Saygın Sesli’nin dokunuşları, Farm to Table (Topraktan Masaya) konseptinin incelikleri ve Relais & Chateaux servis kalitesinin ayrıcalıkları ile birlikte misafirlerimize Kapadokya’da unutulmaz bir gastronomi deneyimi sunuyoruz.
ŞEF SAYGIN SESLİ

ŞEF SAYGIN SESLİ

Oldukça genç yaşta Antalya’da bulunan büyük Resort otellerin alakart restoranlarının başındayken Anadolu mutfağına olan ilgisi ve çalışmaları nedeniyle Kapadokya’ya davet edilen Saygın Şef, tutkusu ve hayali olan Kapadokya ve Anadolu mutfağı üzerine çalışmalara Kapadokya’da devam etmektedir. 2018 yılı itibariyle Türkiye’nin tek Relais & Chateaux Oteli olan Museum Hotel’in mutfağının başına geçen Saygın Şef, Anadolu’nun ve Kapadokya’nın unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini Museum Hotel organik bahçeleri ve yerel köy pazarlarından temin ettiği eşsiz doğal ürünlerle zenginleştirmekte ve yorumlamaktadır.

REZERVASYON HAKKINDA

Öğle ve akşam yemeği rezervasyonlarınız için lütfen ilgili birimimiz ile iletişime geçin.